آموزش استفاده از چند دامنه برای یک سایت

آموزش استفاده از چند دامنه برای یک سایت

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  در دنیای اینترنت وبسایت‌ها، استفاده از چند دامنه برای یک سایت می‌تواند به شما کمک کند تا بهبود دسترسی و تجربه کاربران خود را بهبود بخشید. با استفاده از چندین دامنه، شما می‌توانید سایت خود را به صورت جغرافیکی پراکنده کنید و به مخاطبان خود در مناطق مختلف دسترسی بهتری بدهید.

  این روش می‌تواند به شرکت‌ها و کسب و کارها کمک کند که بازارهای جدید را به سرعت فراگیر کنند و با مشتریان محلی در ارتباط باشند. همچنین، برای سئو (سئو در موتورهای جستجو) هم می‌تواند تأثیر سازنده‌ای داشته باشد، زیرا دامنه‌های ملی می‌توانند به رتبه سایت در نتایج جستجو کمک کنند.

  اگر شما هم به استفاده از چند دامنه برای یک سایت علاقه‌مند هستید، بهتر است نکاتی مهم را در نظر داشته باشید تا بهترین برنامه را برای این هدف مشخص کنید.

  آموزش استفاده از چند دامنه برای یک سایت

  به عنوان مثال برای سایت ما یعنی وکال باکسز همیشه از دامین vocalboxs.ir استفاده می‌کنیم. اما زمانی که شما در نوار آدرس مرورگر خود، آدرس dlboxs.ir را وارد کنید، متوجه خواهید شد که به دامین اصلی ما، یعنی VocalBoxs.ir انتقال پیدا می‌کنید. در ادامه این مقاله به صورت کامل درمورد پارک دامین(park domain) در پنل‌های مدیریت سی‌پنل(CPanel) و دایرکت ادمین(DirectAdmin) توضیح خواهیم داد.

  قبل از شروع آموزش پارک دامین، به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید DNS دامنه‌ها با DNS هاست وب‌سایت شما کاملا یکسان باشد. چرا که در غیر این صورت نمی‌توانید دامنه‌های مورد نظر خود را برروی هاست ریدایرکت یا پارک کنید. اگر هم از DNS هاست سایت خود طلاع ندارید، باید به شرکت هاستینگ تیکت ارسال کنید و بپرسید. اگر هم آشنایی زیادی با DNS ندارید، می‌توانید مقاله DNS چیست را مطالعه کنید.

  پارک دامین در سی پنل

  وارد هاست سی‌پنل خود شوید. از بخش Domins روی گزینه Aliases کلیک کنید. البته در صورتی که نسخه سی‌پنل هاست شما کمی قدیمی باشد. به‌جای گزینه Aliases، گزینه Park Domain قرار دارد.

  ریدایرکت کردن دامنه در سی‌پنل قسمت اول

  در قسمت Create a New Aliases نام دامنه‌ای که می‌خواهید به سایت خود ریدایرکت کنید را در فیلد  Dominوارد کنید و برای ثبت، روی گزینه Add Domain کلیک کنید.

  ریدایرکت کردن دامنه در سی‌پنل قسمت دوم

  در آخر مشاهده می‌کنید که یک پیام با عبارت “You successfully created the alias” به شما نمایش داده می‌شود. که نشان می‌دهد دامنه با موفقیت ریدایرکت شده است. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که کار به درستی انجام شده است یا خیر. آدرس دامنه قدیمی را در نوار مرورگر وارد کنید. در صورتی که به دامنه اصلی سایت خود منتقل شدید. متوجه می‌شوید که دامنه به درستی ریدایرکت شده است و به طور خودکار به دامنه اصلی انتقال می‌یابد.

  پارک کردن دامنه در دایرکت ادمین

  گام ۱: ورود به دایرکت ادمین

  ابتدا وارد حساب کاربری خود در دایرکت ادمین شوید. . در صفحه اصلی دایرکت ادمین، به بخش “تنظیمات دامنه” یا “نمایش و مدیریت دامنه‌ها” مراجعه کنید. مکان و نام این بخش ممکن است در هر صفحه مختلف نیز متفاوت باشد.

  گام ۲: انتخاب دامنه برای پارک کردن

  در بخش “تنظیمات دامنه”، لیستی از دامنه‌هایی که به حساب کاربری شما متصل هستند، به شما نمایش داده می‌شود. از بین دامنه‌ها، دامنه‌ای که می‌خواهید پارک کنید را انتخاب کنید.

  گام ۳: پارک کردن دامنه

  پس از انتخاب دامنه، بعضی از گزینه‌ها و تنظیمات برای پارک کردن دامنه ممکن است نمایش داده شود. بر اساس نیازهای خود، تنظیمات را بررسی کرده و مورد تنظیم قرار دهید. این شامل مواردی مانند تنظیم انتقال به دامنه دیگر، تنظیم ریدایرکت، تنظیم DNS، تنظیم ایمیل‌ها و سایر تنظیمات مربوط به دامنه است. پس از انجام تنظیمات مورد نیاز، بر روی دکمه “ذخیره” یا “اعمال” کلیک کنید.

  گام ۴: تغییرات اعمال شده

  سیستم شروع به اعمال تغییرات و تنظیمات شما در دامنه پارک شده می‌کند. ممکن است چند لحظه به طول بیانجامد تا تغییرات به درستی اجرا شوند. پس از اعمال شدن تغییرات، می‌توانید دامنه پارک شده را بررسی کنید و مطمئن شوید که تغییرات درست اعمال شده‌اند.

  توجه: در صورتی که با پارک کردن دامنه در دایرکت ادمین مشکلی دارید و نمی‌توانید به درستی تنظیمات را اعمال کنید، بهتر است با پشتیبانی فنی دایرکت ادمین تماس بگیرید تا بتوانید مشکل را بررسی و راه حلی مناسب پیدا کنید.

  در نتیجه

  استفاده از چند دامنه برای یک سایت می‌تواند به شما کمک کند تا در دسترس بودن سایتتان در سرتاسر جهان بهترین عملکردها را داشته باشید. با بهره‌گیری از دامنه‌های ملی و منطقه‌ای، می‌توانید به مخاطبان خود در نقاط زمینه‌ای مختلف دسترسی بهتری بدهید و مزیت رقابتی خود را تقویت کنید.

  امیدواریم که این نکات و راهنمایی‌ها به شما در تصمیم گیری و اجرای بهتر استراتژی استفاده از چند دامنه برای سایتتان کمک کند. با توجه به اینکه هر کسب و کاری شرایط یکتای خود را دارد، بهتر است با مشاوران اختصاصی و کارشناسان ماشین‌های جستجو (SEO) مشورت کنید تا بتوانید راه حلی مناسب برای نیازهای خاص خود انتخاب کنید.

   

  با ما خدماتی حرفه ای دریافت کنید

  5/5

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیشتر بخوانید و  به مطالعه و یادگیری ادامه دهید
   
  پیمایش به بالا