دور زدن قانون کپی رایت اینستا

دور زدن قانون کپی رایت اینستا

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  در اپدیت جدید اینستاگرام، بیش از قبل به قانون کپی رایت حساس شده است و احتمال پاک کردن هرنوع پستی که آهنگ بر روی آن قرار داده اید وجود دارد!، حتی فقط به پست های جدید بسنده نکرده است اینستا و گاها پست های قدیمی شماراهم نیز پاک میکند، در این مطلب از بلاگ سایت نوین باکسز به موضوع دور زدن قانون کپی رایت اینستا میپردازیم و روش های مواجه نشدن با این خطارا باهم مورد بررسی قرار میدهیم. با ما همراه باشید.

  کپی رایت به چه معناست؟

  مشکل کپی رایت در اینستاگرام امکان دارد بعد از تخلف در قوانین برای هر کاربری پیش بیاید؛ اما بهتر است قبل از این که به طور کامل این مشکل را بررسی کنیم، ابتدا به ماهیت و چیستی کپی رایت بپردازیم. همان طور که می دانید، هر شبکه اجتماعی بر پایه یک سری محتوای خاص فعالیت دارد؛ به طور مثال توییتر محوریت فعالیتش، بر روی محتوای متنی می باشد؛ اما در مقابل، اینستاگرام بر پیاه محتوای بصری فعالیت دارد. موضوعی که در این بین وجود دارد، این است که تمامی کاربران شبکه های اجتماعی، تمایل دارند برای پیشرفت بیشتر اقدام به تولید محتوای حرفه ای کنند.

  قوانین کپی رایت موسیقی در اینستاگرام به چه صورت است؟

  حتما تا به حال به عنوان فردی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می کند، برایتان پیش آمده که ویدئویی را از یک پیج دانلود و پست کنید. یا موسیقی زمینه یک ویدئو را از جایی دانلود کرده اید. در این مواقع معمولا اینستاگرام پست شما را حذف می کند. چون که مخالف قانون کپی رایت اینستاگرام است.

  اگر در کپشن پست خود توضیحاتی راجع به صاحب اثر موسیقی بدهید که صاحب اثر کیست و از کدام منبع موسیقی را تهیه کردید، احتمال پاک شدن پستتان کمتر می شود.

  محدودیت موزیک در اینستاگرام امروزه به طور رسمی اجرا می شود، پس در زمان انتشار پست ها و استوری ها دقت زیادی کنید.

  با این حال نیز گاهی اوقات حتی با ذکر منبع و نام صاحب اثر موسیقی، پست پاک می شود. اما باید در این مواقع چکار کنیم ؟ از پست کردن این ویدئو صرف نظر کنیم؟

  استفاده از موزیک های قانونی و بدون کپی رایت

  وقتی که اینستاگرام برای کاربران خود موسیقی های مخصوصی را برای ویدیو های آن ها تدارک دیده است، چرا از موسیقی های دیگر خواننده ها استفاده کنید؟ در اینستاگرام این روز ها موسیقی هایی وجود دارند که بسیار استفاده از آن ها رایج شده است؛ به طوری که آن ها در ویدیو های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.

  چنین موزیک هایی به طور قانونی مورد استفاده قرار می گیرند؛ به معنایی دیگر، مجوز استفاده در اینستاگرام توسط صاحب اثر داده شده است. و یا سایت هایی وجود دارند که موزیک های بدون کپی رایت را منتشر مینمایند به عنوان مثال سایت وکال باکسز هم اکنون مجموعه اهنگ های بدون کپی رایت را منشر مینماید.

  موزیک مد نظر خود را ویرایش کنید

  یکی دیگر از روش هایی که میتوانید انجام بدهید از طریق برنامه های ویرایش ویدئو و صدا موسیقی مد نظر را به طریقی ویرایش کنید که برای هوش مصنوعی اینستا صاحب امتیاز اهنگ قابل تشخیص نباشد به عنوان مثال سرعت اهنگ را ویرایش نمایید، زیر اهنگ اهنگ دیگری را قرار داده و صدای اهن را کم کنید و یا اول اهنگ از سمپل و صداهایی استفاده نمایید.

  سخن نهایی درباره مشکلات کپی رایت در اینستاگرام

  دقت داشته باشید که بعضی از کاربران اینستاگرام، بسیار بر روی اصول کپی رایت حساس هستند؛ به طوری که اگر شما بدون رعایت قوانین محتوای آن ها را کپی کنید، احتمال دارد با مشکلاتی نظیر ریپورت همیشگی رو به رو شوید.

  لذا قبل از کپی رایت حتما از صاحب محتوا کسب رضایت کنید و از نام کاربری او حتما در کپشن پست و یا استوری یاد کنید؛ در غیر این صورت با مشکل کپی رایت در اینستاگرام رو به رو می شوید. دقت داشته باشید که برای دور زدن قوانین کپی رایت موسیقی، می توانید از اپلیکیشن های افکت گذاری در موزیک استفاده کنید.

   

  با ما خدماتی حرفه ای دریافت کنید

  5/5

  پیام بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیشتر بخوانید و  به مطالعه و یادگیری ادامه دهید
   
  Scroll to Top